Staadioni tn 8 büroohoone-kortermaja

Autor:Kerttu Karjust

Valminud:2010

Projekti liik:BüroohoonedElamud

Antud projekt käsitleb Tallinnas, Staadioni tn 8 kinnistule uue äri ja eluhoone rajamist.

Hoone üldmaht on väga lihtne ja sama idee kandub edasi ka välisilmes. Hoone on väljast tume klaaskast, mille esimestel korrusel on kasutatud klaasi vastandamiseks ka betoonist välispinda. Samuti jookseb hoone kolmel küljel alt ülesse välja betoonist kavandatud reljeefne muster.

Hoone kaks maa-alust korrust on kavandatud parkimisele. Esimesele korrusele on ette nähtud kaubanduspinnad ning teise korruse pindalast on kuni 300 m² ette nähtud büroopindadeks. Ülejäänud hoone on koosneb 34 korterist. Hoone koosneb kesksest aatriumist, mille keskele on kavandatud üks trepp ning liftisaht ning läbi mille on ette nähtud pääsud korteritesse ning äripindadele.

Peasissepääs hoonesse on kavandatud hoone idaküljelt, kust pääseb hoone fuajeesse, mis avaneb alate teisest korrusest hoone sisesesse aatriumi. Teine sissepääs hoonesse on garaažipindadele hoone põhjaküljel -1 tasandilt.

Välisviimistluses on kasutatud peidetud profiiliga klaasfassaadi süsteemi, mis jätab hoone välisilmes ühtlase ilme samuti klaasitakse hoone nurkades paiknevad rõdud andes nii hoone mahule ühtse välisilme. Et anda juurde hoonele sihvakust on klaasfassad löödud kaheks teda läbiva betoonelemenditest valmistatud mustriga.

Tehnilised näitajad:
Hoonealune pind: 1100 m²
Krundi täisehituse protsent: 66
Korruselisus: 6 + 2 maa-alust parkimiskorrust
Suletud netopind: 6635 m²
Suletud brutopind: 8300 m²
sh. maa-pealne: 6200 m²
Hoone kubatuur: 27 170
sh. maa-pealne: 24 920 m³