Küte, ventilatsioon ja jahutus
Hoone kütte- ja ventilatsioonisüsteemi projekteerimise aluseks on projekteerimistingimustes määratud energianõuded. Kütte-ja ventilatsiooni projektis lahendatakse vajadusel kompleksselt ka hoone jahutus ja tagatakse vastavus eesmärgiks seatud energiamärgisele. Koostöös arhitekti ja konstruktoriga leitakse torustike ja seadmete paigutusele parim lahendus, mis arvestab ruumide arhitektuuri ja sisekujundusega.
Meie insenerid hoiavad end kursis uusimate tehnoloogiliste lahendustega, seades alati projekteerimise eesmärgiks tulevastele hoones viibijatele parima võimaliku elu- ja/või töökeskkonna tagamise.
Veevarustus ja kanalisatsioon
Veevarustuse projekteerimisel teostame töid hoonete välistrasside ja siselahenduste ehituseks. Koostöös veevarustusettevõtte ja tellijaga leiame igale objektile optimaalse lahenduse.
Töös kasutame Autodesk Reviti abil BIM-modelleerimist, mis võimaldab kogu torustikku näha ruumiliselt, vältides ehituse käigus võimalikke ristumiste ja konfliktide tekkimist hoone konstruktsioonide ja teiste tehnosüsteemidega.
Puhas vesi ja keskkonna säästmine on meie prioriteet igas projektis.
Elekter, nõrkvool ja automaatika
Vastavalt Eestis kehtivale Elektriohutusseadusele peab kõigi ehitus- või renoveerimistööde, mis nõuavad elektrisüsteemi rajamist või muutmist, aluseks olema elektriprojekt.
Elektriprojekti alusandmeteks on tellija lähteülesanne, elektrivõrgu valdaja poolt väljastatud tehnilised tingimused ja hoone arhitektuursed plaanid või mudel.
Projekt jaguneb tugevvoolu, nõrkvoolu (nt side- ja arvutivõrk) ja automaatika (näiteks kütte ja ventilatsiooni juhtsüsteemid, läbipääsusüsteemide juhtimine, tuleohutuse automaatika) osadeks, mis on olemas igas tänapäevases hoones.
Projekteerimisel arvestame hoone teiste osade paiknemisega, olemasolevate torustike ja sisekujundusega.