“HINGAMINE” Tartu südalinna kultuurikeskus

Aeg:

2023

Hoone tüüp:

Avalik hoone

Projekti tüüp:

Arhitektuurikonkurss

Arhitektid: Lembit Tork, Lesia Doroshchuk, Oleksander Stolovyi

Projektijuht:

Mihkel Annilo

Projekti andmed

Võistlustööd alustades analüüsisime keskkonna ajaloolist pärandit ja pargisüsteemi. Tahtsime taastada vana bastioni kanali asukoha, millel asus Kauba tänav. Samuti kaalutlesime pargi ülemineku võimalusi jõekaldale. Soovime ühendada pargi ja jõekalda ala mitte ainult suveks, vaid aastaringselt ohutuks, püsivaks ja pidevaks teekonnaks.

Uueturu tn parkla ja tee lammutamine ning parkimise maa alla panemine. Nii loome kesklinna uue roheala (’’Uueturu Promenaadi“), kus säilivad olemasolevad puud peaaegu täielikult ja mis toimib olemasoleva Uusturu Pargi lõunapoolse pikendusena. Meeleolu lisamiseks kavandame sellesse tsooni ’’kuiva purskkaevu’’, mis on maapealne kausita tüüpi purskkaev, kust lööb vesi üles läbi restide, justkui maapinnast. Loodussõbralik linnaruumiline kontseptsioon viib jalakäijate rajad hoone kaldes katusele. See otsus aitab teha pideva jalutusala pargi ruumi täiendamiseks kaasaegses võtmes.

Esimeselt korruselt kolmandani on puitsambad 4 x 4 m ruudustikuga ja CLT taladega. Postivaba ruumide ja suurte avadega auditooriumid on sihilikult paigutatud ülemisele korrusele (neljandale) katuse alla, et kanda ainult lumekoormusi, mitte teisi korruseid. Siin on kõik konstruktsioonid valmistatud massiivsest struktuursest puidust. Seinad on valdavalt kahte tüüpi. Kolmekordse klaasiga klaasfassaadisüsteem, mida toetavad liimpuitpostid. Ja puitseinakonstruktsioon, mis on väljast viimistletud klaaspaneelidega, kõrgeima energiatõhususega mineraalvillast isolatsiooniga (tuleohutuse kaalutlustel). Interjöörid viimistletakse erinevate allergiavabade katetega alates piirkonnas traditsiooniliselt kasutatavast savist kuni CLT-paneelideni.

Madala süsinikujalajälje tagamiseks näeme ette peamiselt puitkonstruktsioone, mis on parimate ringmajanduse võimalustega. Energiatõhususe ja asjakohaste meetmete üheks püsivamaks aspektiks on hoone projekteerimine võimalikult kompaktsena, kasutades ratsionaalselt igat ruutmeetrit. Hoone on üks tervikmaht. Laiemate põrandaalade puhul on ettenähtud katuseakendega aatriumite kasutamine, mis toob sisse naturaalvalgust, loob osakonna ja/või hoone identiteeti ning loob vajalikku korrustevahelist visuaalset sidet ja soosib kommunikatsiooni.

Tehnilised andmed:

Kasutatav üldpind: 17658m²

Ühendusteed 2559m²

Tehnilised ruumid 849.41m²

Sarnased projektid

Miks tellida projekt Sirkel & Mall’ist?

  • Projekteerimisel lähtume kliendi ärimudelist ning loome optimaalse lahenduse;
  • Projekteerimisel arvestame materjalide maksumusega ja jälgime, et projekt püsiks eelarve piirides;
  • Kõik projektid on koostatud järgides EVS ehitusstandardeid ja BIM nõudeid;
  • Kuulume Eesti Digitaalehituse klastrisse, mis ühendab edumeelsemaid ehitusvaldkonna ettevõtteid.
Kirjuta, helista või tule meie büroosse ning arutame, kuidas saame abiks olla Sinu äriidee arendamisel või ehitusprojektile optimaalse lahenduse leidmisel.
© Sirkel & Mall 2024. Kõik õigused kaitstud.