Elva linnas Verevi järve kaldal asuva rannakompleksi võistlusprojekt asub piirkonnas, milles uhkeldab looduslik ilu, huvitav maastik ja kus kohtub oma aja ainulaadse ajaloolise arhitektuuriga. Märkimisväärsed on eelkõige traditsioonilised rahvuslikus stiilis hooned, mis esindavad piirkonna rikkalikku kultuuri ja ajalugu. Uute hoonete ja rajatistega tuleks luua huvitava segu vanast ja uuest.
GENIUS LOCI = KOHA VAIM. Uut kompleksi kavandades oli eesmärgiks pakkuda väärikat arhitektuuri, mis samuti väljendaks ’’koha vaimu’’ (genius loci). Kavandatav hoone peaks eelkõige sulanduma harmooniliselt loodusmaastikku. Et projekt on teostatud kaasaegses stiilis, seda seob kohaliku arhitektuuriga arusaadav inimmõõtmeline skaala, selge funktsionaalsus ja traditsioonilise materjali, puidu, kasutamine. Hoone on uuenduslik, kuid püüab ka säilitada Elva looduse omapära ja ilu.
Rannahoone ja -koha kontseptsioon põhineb ideel luua atraktiivne ja funktsionaalne puhkeala, mis oleks sobilik väljendus ’’rannahoone’’ tüpoloogiast ja meeleolust. Koha vaib eelkõige eeldab mugavust ja otstarbekust, mispärast kavandasime hoone valdavalt ühele hästi ligipääsetavale korrusele. See tähendab ka vastavust ranna topograafiale ja ilmastiku variatsioonidele, kusjuures ka talikasutusele.
Hoone välisilme on kujundatud kahe volditud origami-lehena. Need suhtlevad üksteisega teatud dünaamilisusega, kuid ka tasakaalustavad üksteist osalise sümmeetriaga. Kas need meenutavad tiibasid, mis peaaegu puudutavad üksteist taeva taustal, midagi maalähedast ja looklevat nagu tuultest vormitud rannaluiteid, või hoopis midagi zoomorfset loomariigist, jääb lõplikult määratlemata. Ideeks on väljendada looduse esteetikat, kergust ja harmoonia tunnet.
Hoone mahud moodustavad füüsilise ja sümboolse ’’portaali’’, mis toimib maantee ja rannaala vahelülina. Portaal võimaldab igal möödujal nautida pilku järvele ning tagab ka mugava juurdepääsu randa Tartu maantee poolt.
Rõhuasetuses loodusele ja maastikule on kohapeal asuva ainulaadse männi säilitamine ja hoone arhitektuuri kaudu omaks võtmine. Katus, terrassid ja põhimaht on keskpunktis tahutud selle ümber, seda kaitstes ja esile tuues. Kompleksi külastajatel on võimalus nautida vaba aega terrassil puuokste varjus.
Ehitusala lõunaosas paikneb peahoone, kus asub kohvik ja saunakompleks aastaringseks kasutamiseks. Põhjapoolses hoones on vetelpäästeruum, laenutusruum, abiruumid ja tualetid suve hooajaliseks tarbeks.
Tehnilised andmed:
Suletud netopind: 506,45 m²