Elva Spordihoone tänane asukoht on igati loogiline mitmel põhjusel, kuna olemasoleva Elva Gümnaasiumi algklasside majal puudus hea spordisaal ning lisaks paikneb ka uus spordihoone Elva staadioni lähedal.
Arhitektuurses mõttes on hoone asukoht heas mõttes “keeruline“, sest arhitektil oli kindel soov ja eesmärk säilitada ilusad vaated ümber Arbi järve liikudes. Seetõttu on hoone saanud endale lisaks peegeldavatele klaasfassaadidele ka peegeldavatest „sandwich“-paneelidest seina osa pinna. Viimane tagab selle, et kui ümber hoone liikuda, siis maja poole vaadates, peegeldab vastu tema enda kujutis koos seljatagusega, olgu see siis männipuud, kased või hoopiski kollane koolimaja. Kuna tavalisele spordihoonele iseloomulik neljakandiline tahuka maht oleks olnud antud keskkonnas liiga “lihtne“ ja võõras, siis selleks sai hoone fassaadide ülemine pool kaetud lainelise kujuga kangaga. Fassaadikanga motiiviks on “männilinnale“ iseloomulik puu – Elva mänd.
Hoone kuju teeb erilsieks ka see, et hoonet läbib 60-meetrine jooksurada, mis ühest otsast viib spordisaali kokku olemasoleva koolihoonega ning teisest otsast ulatub välja klaasist galeriina. Väljaulatuva galerii projekteeriminne oli keerukas – kuidas konstruktsioonis säilitada mõtet, et vähem on parem? Hoone autor jäi rahule, et konstruktorid said lahendusega suurepäraselt hakkama. Nüüd kaunistabki arhitektuurset ideed betoonist konstruktiivne V-kujuline post ja suure sildega klaasist galerii.
Hoone lainekujuline motiiv kandub ka osaliselt siseruumidesse, jätkudes fuajee ja administraatori leti kohal puidust lainelise ripplaega.
Tehnilised näitajad:
Fotod: Tõnu Tunnel