Keila arendus

Kutsutud osalejatega arhitektuurikonkursi eskiis

Aeg:

2023

Tellija:

Invego

Hoone tüüp:

Eluhooned

Arhitektid: Lembit Andres Tork, Anni Veske, Igor Smoljakov, Marit Aripmann, Toomas Siilak, Steven Saarnak

Maastikuarhitekt:

Piret Pallase

Projekti andmed

Osalesime Invego kutsutud osalejatega arhitektuurikonkursil Keila arenduse loomiseks.

Piirkonna kujundamise eesmärgiks on siduda krundid koos ümbritseva keskkonnaga ühtseks tervikuks.  Maastikuarhitektuurseid lahendusi kasutades on loodud terrassid praktiliselt kõikidele korteritele, andes koos hoonete vahelise välialaga lisandväärtust.  Hooned on lahendatud koos ühistegevusele ja suhtlusele kutsuva maastikuarhitektuuriga kokku üheks seotud keskkonnaks, kus koostöös julge maapinna mänglevusega on loodud kaasaegsed ja hubased kodud. Iga krunt on lahendatud tüüphoonega, millesse on mahutatud 20 korterit.

Tekitamaks võimalikult palju maapealseid terrasse on hooned lahendatud maastikuarhitektuurseid võtteid kasutades. Läbi maapinna kõrguste mängimise oleme viinud hoone 1. korruse (parkimise korruse panipaikadega) suuresti maapinna sisse, järgides määrusejärgseid ettekirjutusi korruste arvestamise loogikas. Ideeks oli keerata majad 90 kraadi ära detailplaneeringu lahendusest, et poleks otsest sissesõitu välisest autoparklast 1. korruse parklasse (selle asemel tulevad autod küljelt alla), oleks lihtsam täita insolatsiooninõudeid ning lahendatud loogilisemalt hoone sissepääs. Samuti, sellise paigutusega prioritiseerides jalakäija teekonda läbi roheluse (aedade, „tagahoovi“) maja eesukseni.

Korterelamud on nii plaaniliselt kui ka fassaadilt lahendatud ühe tüüplahendusega. Variatsioon tekib hoonesse sissesõidu küljes, mille tingib selle asetus krundil. Kõik trepikojad on lükatud hoone põhjapoolsesse külge, et seeläbi mahutada võimalikult palju kortereid hoone lõunapoolsele küljele, aitamaks sellega veel lisaks kaasa hoonete insolatsiooninõuetele vastavusse viimisele. Hoone on oma vormilt lihtne ristkülik, millele annab oma äratuntava ilme viimasel kahel korrusel tekitud tagasiaste ning nutikas fassaadimaterjalide kasutus, luues hubase ning omanäolise rajooni.

Tehnilised andmed:

  • Suletud netopind ühel hoonel: 1689,8 m²
  • Ehitusalune pind ühel hoonel: 450 m²

Sarnased projektid

Miks tellida projekt Sirkel & Mall’ist?

  • Projekteerimisel lähtume kliendi ärimudelist ning loome optimaalse lahenduse;
  • Projekteerimisel arvestame materjalide maksumusega ja jälgime, et projekt püsiks eelarve piirides;
  • Kõik projektid on koostatud järgides EVS ehitusstandardeid ja BIM nõudeid;
  • Kuulume Eesti Digitaalehituse klastrisse, mis ühendab edumeelsemaid ehitusvaldkonna ettevõtteid.
Kirjuta, helista või tule meie büroosse ning arutame, kuidas saame abiks olla Sinu äriidee arendamisel või ehitusprojektile optimaalse lahenduse leidmisel.
© Sirkel & Mall 2024. Kõik õigused kaitstud.